Amphenol Aerospace Operations D38999/24MG16PC
D38999/24MG16PC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MG16PC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS PIN
Datasheet Download
D38999/24MG16PC.pdf
Availability of D38999/24MG16PC
QUANTITY
D38999/24MG16PC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MG16PC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MG16PC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MG16PC
Related LinksD38999/, D38999/24MG16PC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MG16PC Details Description
Related parts for D38999/24MG16PC
TWEEZER POINTED FINE 1 4.72" datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS STR NO LATC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 0.6A TO-92 datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
SNAP SPADE AVIKRIMP (BB-8707-05) datasheet.pdf
IC OPAMP GP 7MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN SODIMM DDR2 datasheet.pdf
VERSAFIT ELEC datasheet.pdf
CAP FILM 4.7 UF4.7 250VDC AXIAL datasheet.pdf