Amphenol Aerospace Operations D38999/24MG39HC
D38999/24MG39HC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MG39HC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS PIN
Datasheet Download
D38999/24MG39HC.pdf
Availability of D38999/24MG39HC
QUANTITY
D38999/24MG39HC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MG39HC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MG39HC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MG39HC
Related LinksD38999/, D38999/24MG39HC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MG39HC Details Description
Related parts for D38999/24MG39HC
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC LIION CHRGR USB/AC-IN 10DFN datasheet.pdf
WELD JACKET 1/2"DIA 36IN LENGTH datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .305M 16POS datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SVZ7.62HP/06/180SH210I BK BX datasheet.pdf
TERM RING INS LARGE WIRE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 1.8V datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
82UF 420V 22X25MM 105C 2000H datasheet.pdf