Amphenol Aerospace Operations D38999/24MG41HC
D38999/24MG41HC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MG41HC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS PIN
Datasheet Download
D38999/24MG41HC.pdf
Availability of D38999/24MG41HC
QUANTITY
D38999/24MG41HC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MG41HC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MG41HC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MG41HC
Related LinksD38999/, D38999/24MG41HC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MG41HC Details Description
Related parts for D38999/24MG41HC
IC ADC 12BIT 135MSPS SAMPL 48QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
Connector Socket 74 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT SKT datasheet.pdf