Amphenol Aerospace Operations D38999/24MG41SN-LC
D38999/24MG41SN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MG41SN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT
Datasheet Download
D38999/24MG41SN-LC.pdf
Availability of D38999/24MG41SN-LC
QUANTITY
D38999/24MG41SN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MG41SN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MG41SN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MG41SN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MG41SN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MG41SN-LC Details Description
Related parts for D38999/24MG41SN-LC
RES SMD 9.1M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN SPRING 58POS DUAL .350 SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 700V 160A DO205AB datasheet.pdf
4X6 MTE RCPT SR LATCH .100CL datasheet.pdf
HOUSING LOWER DIN RAIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
ADJ(DJ) RELAY (SEALED, 1A1B, SIN datasheet.pdf
DIODE FRED 600V 5A DPAK datasheet.pdf