Amphenol Aerospace Operations D38999/24MH21HB-LC
D38999/24MH21HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MH21HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS PIN
Datasheet Download
D38999/24MH21HB-LC.pdf
Availability of D38999/24MH21HB-LC
QUANTITY
D38999/24MH21HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MH21HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MH21HB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MH21HB-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MH21HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MH21HB-LC Details Description
Related parts for D38999/24MH21HB-LC
SINGLE PLUG-IN BRIDGE 2POS BLUE datasheet.pdf
IC FPGA 310 I/O 672BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 8.721K OHM 0.3W 0.01% AXIAL datasheet.pdf
RES 20 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
TIP LONG CONICAL 1/32" 700F datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
RES 2.15 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf