Amphenol Aerospace Operations D38999/24MH21HB-LC
D38999/24MH21HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MH21HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS PIN
Datasheet Download
D38999/24MH21HB-LC.pdf
Availability of D38999/24MH21HB-LC
QUANTITY
D38999/24MH21HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MH21HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MH21HB-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MH21HB-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MH21HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MH21HB-LC Details Description
Related parts for D38999/24MH21HB-LC
IC EEPROM 64KBIT 90NS 28DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 3A SOT-223 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 4.99KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPTICAL WIDE GAP datasheet.pdf
RES SMD 64.9 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 300 I/O 484BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 18POS SMT 6MM datasheet.pdf