Amphenol Aerospace Operations D38999/24MH53AA
D38999/24MH53AA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MH53AA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS PIN
Datasheet Download
D38999/24MH53AA.pdf
Availability of D38999/24MH53AA
QUANTITY
D38999/24MH53AA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MH53AA
Internal Part NumberEIS-D38999/24MH53AA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MH53AA
Related LinksD38999/, D38999/24MH53AA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MH53AA Details Description
Related parts for D38999/24MH53AA
FIXED IND 18NH 800MA 120 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 160MA 4.8 OHM datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 5% 1W 1020 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
RES 10K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 6A 120V datasheet.pdf
CONN ADAPT MINI SMB JACK-N JACK datasheet.pdf
MBXLE R/A REC 48 LP datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf