Amphenol Aerospace Operations D38999/24MH55JN-LC
D38999/24MH55JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MH55JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT
Datasheet Download
D38999/24MH55JN-LC.pdf
Availability of D38999/24MH55JN-LC
QUANTITY
D38999/24MH55JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MH55JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MH55JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MH55JN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MH55JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MH55JN-LC Details Description
Related parts for D38999/24MH55JN-LC
FAN AXIAL 60X25.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC 10 BIT 38 KSPS ADC S/O 8-SOIC datasheet.pdf
RES 18.0K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 7.62MM datasheet.pdf
RES 12 OHM 15W 1% TO126 datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 66.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 192MC 18NS 128PQFP datasheet.pdf
CONN CIC TOP 8POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
LED COB WHT datasheet.pdf
CAP CER 22PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf