Amphenol Aerospace Operations D38999/24MJ11SA
D38999/24MJ11SA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MJ11SA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 11C 2#20 9#10 SKT J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24MJ11SA.pdf
Availability of D38999/24MJ11SA
QUANTITY
D38999/24MJ11SA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MJ11SA
Internal Part NumberEIS-D38999/24MJ11SA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MJ11SA
Related LinksD38999/, D38999/24MJ11SA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MJ11SA Details Description
Related parts for D38999/24MJ11SA
CAP ALUM 470UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO213AB datasheet.pdf
CABLE CAT6 8COND 23AWG YEL 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 1.1 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 2POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS SKT datasheet.pdf