Amphenol Aerospace Operations D38999/24MJ19HC-LC
D38999/24MJ19HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MJ19HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN
Datasheet Download
D38999/24MJ19HC-LC.pdf
Availability of D38999/24MJ19HC-LC
QUANTITY
D38999/24MJ19HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MJ19HC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MJ19HC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MJ19HC-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MJ19HC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MJ19HC-LC Details Description
Related parts for D38999/24MJ19HC-LC
IC REDRIVER I2C 2CH 400KHZ 8SO datasheet.pdf
IDC CABLE - HKC60S/AE60G/HKC60S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A DO214AC datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 100A AC/DC datasheet.pdf
ENCODER KIT INCREMENT 3CH 400CPR datasheet.pdf
RES CHAS MNT 270 OHM 5% 1000W datasheet.pdf
IC REG 6OUT BUCK/LINEAR SYNC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
POT 1 OHM 1000W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf