Amphenol Aerospace Operations D38999/24MJ19JN-LC
D38999/24MJ19JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MJ19JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT
Datasheet Download
D38999/24MJ19JN-LC.pdf
Availability of D38999/24MJ19JN-LC
QUANTITY
D38999/24MJ19JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MJ19JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MJ19JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MJ19JN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MJ19JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MJ19JN-LC Details Description
Related parts for D38999/24MJ19JN-LC
CONVERTER DC/DC -24V OUT -180MA datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 64.9 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC HOT-SWAP CONTROLLER SOT23-6 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 15POS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf