Amphenol Aerospace Operations D38999/24MJ19SD-LC
D38999/24MJ19SD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MJ19SD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT
Datasheet Download
D38999/24MJ19SD-LC.pdf
Availability of D38999/24MJ19SD-LC
QUANTITY
D38999/24MJ19SD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MJ19SD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MJ19SD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MJ19SD-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MJ19SD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MJ19SD-LC Details Description
Related parts for D38999/24MJ19SD-LC
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
IDC BOX HEADER .100" 14POS datasheet.pdf
CONN HSHM GUIDE PIN 5 KIT datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 14.745600MHZ SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
HSI NARROW datasheet.pdf
CAP FILM 120PF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf
470UF 25V 12.5X20 105C RAD datasheet.pdf