Amphenol Aerospace Operations D38999/24MJ20SD-LC
D38999/24MJ20SD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MJ20SD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 30C MIXED SKT J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24MJ20SD-LC.pdf
Availability of D38999/24MJ20SD-LC
QUANTITY
D38999/24MJ20SD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MJ20SD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MJ20SD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MJ20SD-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MJ20SD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MJ20SD-LC Details Description
Related parts for D38999/24MJ20SD-LC
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 162K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 5% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
ATMEL ARDUINIO PROTOTYPE BOARD datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 5% 250VDC datasheet.pdf
12000UF 25V 35X35 85C SI datasheet.pdf