Amphenol Aerospace Operations D38999/24MJ24JA
D38999/24MJ24JA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MJ24JA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24MJ24JA.pdf
Availability of D38999/24MJ24JA
QUANTITY
D38999/24MJ24JA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MJ24JA
Internal Part NumberEIS-D38999/24MJ24JA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MJ24JA
Related LinksD38999/, D38999/24MJ24JA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MJ24JA Details Description
Related parts for D38999/24MJ24JA
CONN HEADER 24POS 2.5MM STR TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 64.9 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
C/A MT-RJ/MT-RJ SM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 50W datasheet.pdf
RES 3.6 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 75 OHM PCB datasheet.pdf
Connector Socket 47 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf