Amphenol Aerospace Operations D38999/24MJ24PN-LC
D38999/24MJ24PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MJ24PN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN
Datasheet Download
D38999/24MJ24PN-LC.pdf
Availability of D38999/24MJ24PN-LC
QUANTITY
D38999/24MJ24PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MJ24PN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MJ24PN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MJ24PN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MJ24PN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MJ24PN-LC Details Description
Related parts for D38999/24MJ24PN-LC
COUPLING PWR LD/LDP/CD10 WHT datasheet.pdf
IC 8-BIT SHIFT REGISTER 24-SOIC datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 37 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 20% 1507 datasheet.pdf
CABLE GLAND MPOZ 20-3 12-14MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 3.48 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 100MA 125V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf