Amphenol Aerospace Operations D38999/24MJ29AE
D38999/24MJ29AE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MJ29AE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS PIN
Datasheet Download
D38999/24MJ29AE.pdf
Availability of D38999/24MJ29AE
QUANTITY
D38999/24MJ29AE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MJ29AE
Internal Part NumberEIS-D38999/24MJ29AE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MJ29AE
Related LinksD38999/, D38999/24MJ29AE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MJ29AE Details Description
Related parts for D38999/24MJ29AE
FAN AXIAL 41X12.2MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC DRAM 16MBIT 60NS 42SOJ datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
MASTER DEV SYST SR DAUGHTER BRD datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf