Amphenol Aerospace Operations D38999/24MJ29AN
D38999/24MJ29AN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MJ29AN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS PIN
Datasheet Download
D38999/24MJ29AN.pdf
Availability of D38999/24MJ29AN
QUANTITY
D38999/24MJ29AN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MJ29AN
Internal Part NumberEIS-D38999/24MJ29AN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MJ29AN
Related LinksD38999/, D38999/24MJ29AN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MJ29AN Details Description
Related parts for D38999/24MJ29AN
IC MOSFET DVR 1.5A DUAL HS 8SOIC datasheet.pdf
EMITTER IR 940NM 50MA SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPDT datasheet.pdf
RES SMD 46.4 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 420W datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf
XG4 18AWG 16/30 9C UNSHLD 600V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN datasheet.pdf