Amphenol Aerospace Operations D38999/24MJ29JA-LC
D38999/24MJ29JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MJ29JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24MJ29JA-LC.pdf
Availability of D38999/24MJ29JA-LC
QUANTITY
D38999/24MJ29JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MJ29JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MJ29JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MJ29JA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MJ29JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MJ29JA-LC Details Description
Related parts for D38999/24MJ29JA-LC
GDT 2000V 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CA MPO-MPO 12 FIBER 100 FT datasheet.pdf
CAP CER 560PF 2.5KV NP0 3838 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 1 3/8" datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V +/-15V 15W datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf