Amphenol Aerospace Operations D38999/24MJ29JN-LC
D38999/24MJ29JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MJ29JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24MJ29JN-LC.pdf
Availability of D38999/24MJ29JN-LC
QUANTITY
D38999/24MJ29JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MJ29JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MJ29JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MJ29JN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MJ29JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MJ29JN-LC Details Description
Related parts for D38999/24MJ29JN-LC
IC TRANSCEIVER ISDN 44-PLCC datasheet.pdf
IC DELAY LINE 10TAP 50NS 16SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 4A 350VAC 2AG datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 1.5W DO214AA datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V NP0 1808 datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 100mA Backlight, Signage 32-TQFN (5x5) datasheet.pdf
CAP CER 9.6PF 50V P2H 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CABLE 4COND 14AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
TQ RELAY 2 FORM C 3V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS SKT datasheet.pdf