Amphenol Aerospace Operations D38999/24MJ29JN
D38999/24MJ29JN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MJ29JN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24MJ29JN.pdf
Availability of D38999/24MJ29JN
QUANTITY
D38999/24MJ29JN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MJ29JN
Internal Part NumberEIS-D38999/24MJ29JN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MJ29JN
Related LinksD38999/, D38999/24MJ29JN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MJ29JN Details Description
Related parts for D38999/24MJ29JN
RELAY SOFTSTART 480V 90A AC OUT datasheet.pdf
CARDEDGE 24POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN RCPT 152POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
RES 137K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CORD 4 POS FEMALE 10M 22 AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SMA JK TO SMA JK .141C datasheet.pdf
PNL MNT 24V WHITE 5MM datasheet.pdf
OSC MEMS 50.0000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf