Amphenol Aerospace Operations D38999/24MJ37AD
D38999/24MJ37AD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MJ37AD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 39C 39#16 PIN J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24MJ37AD.pdf
Availability of D38999/24MJ37AD
QUANTITY
D38999/24MJ37AD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MJ37AD
Internal Part NumberEIS-D38999/24MJ37AD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MJ37AD
Related LinksD38999/, D38999/24MJ37AD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MJ37AD Details Description
Related parts for D38999/24MJ37AD
RES 5.1K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
WEBENCH BUILD IT BOARD LM5575 datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
CONN HEADER SMD 14POS ZPD datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR SKY65053-377 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 13POS 10.16MM datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PANEL MNT SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 37K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf