Amphenol Aerospace Operations D38999/24MJ37HN-LC
D38999/24MJ37HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MJ37HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 39C 39#16 PIN J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24MJ37HN-LC.pdf
Availability of D38999/24MJ37HN-LC
QUANTITY
D38999/24MJ37HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MJ37HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MJ37HN-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MJ37HN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MJ37HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MJ37HN-LC Details Description
Related parts for D38999/24MJ37HN-LC
RES SMD 17.8 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS MALE IN-LINE #20 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
REDUCING BRIDGE 2POS RED datasheet.pdf
RES 402 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
GROMMET 0.750" RUBBER BLACK datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
PUMP, HYDRAULIC HEAVY DUTY datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 7.3A 38 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS SKT datasheet.pdf