Amphenol Aerospace Operations D38999/24MJ61HN
D38999/24MJ61HN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MJ61HN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS PIN
Datasheet Download
D38999/24MJ61HN.pdf
Availability of D38999/24MJ61HN
QUANTITY
D38999/24MJ61HN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MJ61HN
Internal Part NumberEIS-D38999/24MJ61HN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MJ61HN
Related LinksD38999/, D38999/24MJ61HN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MJ61HN Details Description
Related parts for D38999/24MJ61HN
CONN RECEPT 9POS 28AWG MTA100 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 216PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR OD 3.100V 16TQFN datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X1 ORN/ORN/GRN datasheet.pdf
RES 76.8 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 1A 138 MOHM SMD datasheet.pdf
IC RECEIVER AM/FM CE HP datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 0.0402 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf