Amphenol Aerospace Operations D38999/24MJ61SC-LC
D38999/24MJ61SC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MJ61SC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT
Datasheet Download
D38999/24MJ61SC-LC.pdf
Availability of D38999/24MJ61SC-LC
QUANTITY
D38999/24MJ61SC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MJ61SC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MJ61SC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MJ61SC-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MJ61SC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MJ61SC-LC Details Description
Related parts for D38999/24MJ61SC-LC
CAP FILM 1000PF 5% 2.5KVDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 1.2K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ4 PG21 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RND SPACER 0.063" NYLON 11.68MM datasheet.pdf
OSC MEMS 76.80MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TERMINAL WTR 4/ZR STB datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf