Amphenol Aerospace Operations D38999/24SD15PA-LC
D38999/24SD15PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24SD15PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 15C 14#20 1#16 PIN J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24SD15PA-LC.pdf
Availability of D38999/24SD15PA-LC
QUANTITY
D38999/24SD15PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24SD15PA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24SD15PA-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24SD15PA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24SD15PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24SD15PA-LC Details Description
Related parts for D38999/24SD15PA-LC
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 60POS .156 datasheet.pdf
IC TOUCH SENSOR 16KEY 32TQFP datasheet.pdf
OSC XO 27.648MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES 6.04 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.6K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOBBIN COIL FORMER EP 7 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD datasheet.pdf