Amphenol Aerospace Operations D38999/24SE8HN-LC
D38999/24SE8HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24SE8HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 8C 8#16 PIN J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24SE8HN-LC.pdf
Availability of D38999/24SE8HN-LC
QUANTITY
D38999/24SE8HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24SE8HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24SE8HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24SE8HN-LC
Related LinksD38999/2, D38999/24SE8HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24SE8HN-LC Details Description
Related parts for D38999/24SE8HN-LC
RES SMD 3K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44VQFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 2 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 40UQFN datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 1.7V TSOP-5 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS CABLE SKT datasheet.pdf