Amphenol Aerospace Operations D38999/24TB5PN-LC
D38999/24TB5PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24TB5PN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 5C 5#20 PIN J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24TB5PN-LC.pdf
Availability of D38999/24TB5PN-LC
QUANTITY
D38999/24TB5PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24TB5PN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24TB5PN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24TB5PN-LC
Related LinksD38999/2, D38999/24TB5PN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24TB5PN-LC Details Description
Related parts for D38999/24TB5PN-LC
DC/DC CONVERTER -5V 24W datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 44POS datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A TSOT23-5 datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG 21C1 CRIMP datasheet.pdf
TAPE MASKING HI TEMP 3/4"X60YDS datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 6A DPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
RES 120K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf