Amphenol Aerospace Operations D38999/24TD18PN-LC
D38999/24TD18PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24TD18PN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C 18#20 PIN J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24TD18PN-LC.pdf
Availability of D38999/24TD18PN-LC
QUANTITY
D38999/24TD18PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24TD18PN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24TD18PN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24TD18PN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24TD18PN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24TD18PN-LC Details Description
Related parts for D38999/24TD18PN-LC
RES SMD 59 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 91PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
ACCY LINEBEAM LENS E3CLD11 HEAD datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
Connector Socket 90 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 435MA 600 MOHM datasheet.pdf