Amphenol Aerospace Operations D38999/24TD19PN-LC
D38999/24TD19PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24TD19PN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 19C 19#20 PIN J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24TD19PN-LC.pdf
Availability of D38999/24TD19PN-LC
QUANTITY
D38999/24TD19PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24TD19PN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24TD19PN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24TD19PN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24TD19PN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24TD19PN-LC Details Description
Related parts for D38999/24TD19PN-LC
FIXED IND 220NH 990MA 195 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 4.5A 48 MOHM SMD datasheet.pdf
SWITCHLOCK DP 2POS SLD LUG 125V datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 TIN datasheet.pdf
RES SMD 8.45 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 27MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
LIMIT SWITCH datasheet.pdf
RES SMD 5.36KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 14-16 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf