Amphenol Aerospace Operations D38999/24TD97JD-LC
D38999/24TD97JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24TD97JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 12C 8#20 4#16 SKT J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24TD97JD-LC.pdf
Availability of D38999/24TD97JD-LC
QUANTITY
D38999/24TD97JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24TD97JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24TD97JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24TD97JD-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24TD97JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24TD97JD-LC Details Description
Related parts for D38999/24TD97JD-LC
BOX ABS BLACK 7.48"L X 4.33"W datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 36POS STR datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY 125VDC 3A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 100POS 1MM SLD datasheet.pdf
LED GREEN 500MA 7X9 SMD datasheet.pdf
FUSE 35A 125V T/D LIFT TRUCK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 4.5A SC70-6L datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 10K OHM 16SOIC datasheet.pdf