Amphenol Aerospace Operations D38999/24TG41HA-LC
D38999/24TG41HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24TG41HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 41C 41#20 PIN J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24TG41HA-LC.pdf
Availability of D38999/24TG41HA-LC
QUANTITY
D38999/24TG41HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24TG41HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24TG41HA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24TG41HA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24TG41HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24TG41HA-LC Details Description
Related parts for D38999/24TG41HA-LC
RES 43 OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 20W datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38MM 115VAC TERM datasheet.pdf
IDC CABLE - ASC10H/AE10G/ASC10H datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20UNF 2B 1-5V datasheet.pdf
RES SMD 3.74 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
PANEL INNER STEEL 4.24X4.2" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES SMD 205K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf