Amphenol Aerospace Operations D38999/24TG41HB-LC
D38999/24TG41HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24TG41HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 41C 41#20 PIN J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24TG41HB-LC.pdf
Availability of D38999/24TG41HB-LC
QUANTITY
D38999/24TG41HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24TG41HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24TG41HB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24TG41HB-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24TG41HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24TG41HB-LC Details Description
Related parts for D38999/24TG41HB-LC
DIODE PIN ATTEN QUAD PI SOT-25 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS 24AWG MTA-156 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 27K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 63V AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 520VDC RAD datasheet.pdf