Amphenol Aerospace Operations D38999/24TG41PA-LC
D38999/24TG41PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24TG41PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 41C 41#20 PIN J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24TG41PA-LC.pdf
Availability of D38999/24TG41PA-LC
QUANTITY
D38999/24TG41PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24TG41PA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24TG41PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24TG41PA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24TG41PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24TG41PA-LC Details Description
Related parts for D38999/24TG41PA-LC
CONN RECEPT RT ANG 10POS 2MM TIN datasheet.pdf
RELAY SSR DC 25A 240VAC PCB datasheet.pdf
IC REG LDO 2.6V/3V 10MLF datasheet.pdf
RES SMD 10M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
OSC VCXO 122.88MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
POE GIGA MINIMC 2TX/SSLX-SM1310 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf