Amphenol Aerospace Operations D38999/24TH53HN-LC
D38999/24TH53HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24TH53HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 53C 53#20 PIN J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24TH53HN-LC.pdf
Availability of D38999/24TH53HN-LC
QUANTITY
D38999/24TH53HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24TH53HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24TH53HN-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24TH53HN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24TH53HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24TH53HN-LC Details Description
Related parts for D38999/24TH53HN-LC
IC MCU 32BIT ROMLESS 388PBGA datasheet.pdf
MINIGRABBER/MINI BANANA 24" BLK datasheet.pdf
IC VREF SERIES/SHUNT 10V 8SOIC datasheet.pdf
RES MO 2W 120K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 82 OHM 5% 600W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 590 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
Connector Socket 66 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf