Amphenol Aerospace Operations D38999/24TJ29SB-LC
D38999/24TJ29SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24TJ29SB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 29C 29#16 SKT J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24TJ29SB-LC.pdf
Availability of D38999/24TJ29SB-LC
QUANTITY
D38999/24TJ29SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24TJ29SB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24TJ29SB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24TJ29SB-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24TJ29SB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24TJ29SB-LC Details Description
Related parts for D38999/24TJ29SB-LC
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN SMB PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 27POS .100" SNGL VERT datasheet.pdf
IC REG BUFFER 26BIT 56HVQFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK PWM 10DFN datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf