Amphenol Aerospace Operations D38999/24TJ37AN
D38999/24TJ37AN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24TJ37AN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 39C 39#16 PIN J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24TJ37AN.pdf
Availability of D38999/24TJ37AN
QUANTITY
D38999/24TJ37AN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24TJ37AN
Internal Part NumberEIS-D38999/24TJ37AN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24TJ37AN
Related LinksD38999/, D38999/24TJ37AN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24TJ37AN Details Description
Related parts for D38999/24TJ37AN
CONN HEADER 24POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
POT 250 OHM 1/2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
RES SMD 9.31K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 100MHZ 24SSOP datasheet.pdf
RES 120K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
IND GRN 14V CYL 1/2" SNAP 6"LD datasheet.pdf