Amphenol Aerospace Operations D38999/24TJ4PA-LC
D38999/24TJ4PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24TJ4PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 143C 48#20 8#16 PIN J/N RE
Datasheet Download
D38999/24TJ4PA-LC.pdf
Availability of D38999/24TJ4PA-LC
QUANTITY
D38999/24TJ4PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24TJ4PA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24TJ4PA-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24TJ4PA-LC
Related LinksD38999/2, D38999/24TJ4PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24TJ4PA-LC Details Description
Related parts for D38999/24TJ4PA-LC
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 61.9K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 48TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CABLE HOUSING 15POS datasheet.pdf
ATTENUATOR 9DB 50 OHM 0805 SMD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG VIOLET 1000' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf