Amphenol Aerospace Operations D38999/24WA35JN-LC
D38999/24WA35JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WA35JN-LC
Brief Description
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24WA35JN-LC.pdf
Availability of D38999/24WA35JN-LC
QUANTITY
D38999/24WA35JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WA35JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24WA35JN-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WA35JN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24WA35JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WA35JN-LC Details Description
Related parts for D38999/24WA35JN-LC
IDC CABLE-ASN40A/ AE40M / APK40A datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 360MA 1.2 OHM SMD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 240W datasheet.pdf
CONN BACKSHELL KIT 68 POS SCSI datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 20W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf