Amphenol Aerospace Operations D38999/24WB98JB-LC
D38999/24WB98JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WB98JB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT
Datasheet Download
D38999/24WB98JB-LC.pdf
Availability of D38999/24WB98JB-LC
QUANTITY
D38999/24WB98JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WB98JB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24WB98JB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WB98JB-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24WB98JB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WB98JB-LC Details Description
Related parts for D38999/24WB98JB-LC
CAP ALUM 15000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 40A 8-SOIC datasheet.pdf
LED PNL MT 11/16" 24V WT RED datasheet.pdf
RES 1.05 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 931 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 25.2VC DO-214AC datasheet.pdf
TRANS 2NPN/2PNP 250V 0.5A datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf