Amphenol Aerospace Operations D38999/24WC8HE-LC
D38999/24WC8HE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WC8HE-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN
Datasheet Download
D38999/24WC8HE-LC.pdf
Availability of D38999/24WC8HE-LC
QUANTITY
D38999/24WC8HE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WC8HE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24WC8HE-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WC8HE-LC
Related LinksD38999/2, D38999/24WC8HE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WC8HE-LC Details Description
Related parts for D38999/24WC8HE-LC
CAP CER 15PF 1KV SL/GP RADIAL datasheet.pdf
IC HOT SWAP PWR CONT 14-TSSOP datasheet.pdf
IC TEMP SENSOR NI1000 SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
EVAL BOARD NESG250134 datasheet.pdf
D SUB FE PCR 17W2_30 A S4 CONTAC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT datasheet.pdf
TV 32C 32#20 SKT RECP datasheet.pdf
IC REG LDO 3V/3.3V 0.3A datasheet.pdf