Amphenol Aerospace Operations D38999/24WD18HA-LC
D38999/24WD18HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WD18HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS PIN
Datasheet Download
D38999/24WD18HA-LC.pdf
Availability of D38999/24WD18HA-LC
QUANTITY
D38999/24WD18HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WD18HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24WD18HA-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WD18HA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24WD18HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WD18HA-LC Details Description
Related parts for D38999/24WD18HA-LC
RELAY OPTOMOS 120MA SPDT 8-SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC LIN TXRX ON-BD VREG 14TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 117 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 13.3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf