Amphenol Aerospace Operations D38999/24WD18HB-LC
D38999/24WD18HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WD18HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS PIN
Datasheet Download
D38999/24WD18HB-LC.pdf
Availability of D38999/24WD18HB-LC
QUANTITY
D38999/24WD18HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WD18HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24WD18HB-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WD18HB-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24WD18HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WD18HB-LC Details Description
Related parts for D38999/24WD18HB-LC
RES SMD 24K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 174 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RJI KABEL AWG 22/7 FLEX IP20/ datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 1W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT RA datasheet.pdf