Amphenol Aerospace Operations D38999/24WE26SN-CG
D38999/24WE26SN-CG picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WE26SN-CG
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS SKT
Datasheet Download
D38999/24WE26SN-CG.pdf
Availability of D38999/24WE26SN-CG
QUANTITY
D38999/24WE26SN-CG Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WE26SN-CG
Internal Part NumberEIS-D38999/24WE26SN-CG
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WE26SN-CG
Related LinksD38999/24, D38999/24WE26SN-CG Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WE26SN-CG Details Description
Related parts for D38999/24WE26SN-CG
FUSE GLASS 15A 32VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 250MW SOD882 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS VERT PCB TIN datasheet.pdf
IC HALL EFFECT LATCH SC59R datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AB datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT PIN datasheet.pdf