Amphenol Aerospace Operations D38999/24WE35JB-LC
D38999/24WE35JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WE35JB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT
Datasheet Download
D38999/24WE35JB-LC.pdf
Availability of D38999/24WE35JB-LC
QUANTITY
D38999/24WE35JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WE35JB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24WE35JB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WE35JB-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24WE35JB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WE35JB-LC Details Description
Related parts for D38999/24WE35JB-LC
MODULE PC CARD SNGL LAN 16PCMCIA datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY 250V 2A SNAP datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 1K OHM 20SSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 150POS .635MM T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.26K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
M803 35C 35#20HD PIN PLUG OM datasheet.pdf
CAP 39 UF 20% 25 V datasheet.pdf