Amphenol Aerospace Operations D38999/24WF11HN-LC
D38999/24WF11HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WF11HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/24WF11HN-LC.pdf
Availability of D38999/24WF11HN-LC
QUANTITY
D38999/24WF11HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WF11HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24WF11HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WF11HN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24WF11HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WF11HN-LC Details Description
Related parts for D38999/24WF11HN-LC
PIN RECPT .048/.064 DIA 0368 SER datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP 50V 0.1A MINI6 datasheet.pdf
CONV DC-DC TRPL-VO 12A HORZ datasheet.pdf
TERM FORK INSUL 16-14AWG #1/4 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 110V datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20 UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
DIGITAL OUTPUT TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CAP CER 8.8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 20MA TSOT23-5 datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 250V RADIAL datasheet.pdf