Amphenol Aerospace Operations D38999/24WF11PN-US
D38999/24WF11PN-US picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WF11PN-US
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/24WF11PN-US.pdf
Availability of D38999/24WF11PN-US
QUANTITY
D38999/24WF11PN-US Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WF11PN-US
Internal Part NumberEIS-D38999/24WF11PN-US
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WF11PN-US
Related LinksD38999/24, D38999/24WF11PN-US Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WF11PN-US Details Description
Related parts for D38999/24WF11PN-US
RES NETWORK 12 RES MULT OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 62 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CABLE LIMITER 250MCM 600V CU datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 85.5VC SMAJ datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
RELAY SOLID STATE datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT RA datasheet.pdf