Amphenol Aerospace Operations D38999/24WF28JN-LC
D38999/24WF28JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WF28JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 28C 26#20 2#16 SKT J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24WF28JN-LC.pdf
Availability of D38999/24WF28JN-LC
QUANTITY
D38999/24WF28JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WF28JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24WF28JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WF28JN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24WF28JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WF28JN-LC Details Description
Related parts for D38999/24WF28JN-LC
TRANSISTOR RF NPN 15V SOT-23 datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
POT 25K OHM 1/4W PLASTIC LOG datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
BOARD EVAL GBIC TXRX datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.75-3.6V 60W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
RES 4.64M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.027 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf