Amphenol Aerospace Operations D38999/24WG11HC-LC
D38999/24WG11HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WG11HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/24WG11HC-LC.pdf
Availability of D38999/24WG11HC-LC
QUANTITY
D38999/24WG11HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WG11HC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24WG11HC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WG11HC-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24WG11HC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WG11HC-LC Details Description
Related parts for D38999/24WG11HC-LC
CONN EDGECARD 128POS .050 SMD datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 55NS 44TSOP datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A/0.1A 12DFN datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 25NS 84PLCC datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 35NS 28SOJ datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5POS 15MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 311.04MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
MOD BRIDGE 3PH 1800V 50A M2 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf