Amphenol Aerospace Operations D38999/24WG39JN-LC
D38999/24WG39JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WG39JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS SKT
Datasheet Download
D38999/24WG39JN-LC.pdf
Availability of D38999/24WG39JN-LC
QUANTITY
D38999/24WG39JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WG39JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24WG39JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WG39JN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24WG39JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WG39JN-LC Details Description
Related parts for D38999/24WG39JN-LC
FIXED IND 330UH 760MA 977.5 MOHM datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 105V 710MA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 10NS 144TQFP datasheet.pdf
RES 3.32 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN datasheet.pdf