Amphenol Aerospace Operations D38999/24WH53HA-LC
D38999/24WH53HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WH53HA-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS PIN
Datasheet Download
D38999/24WH53HA-LC.pdf
Availability of D38999/24WH53HA-LC
QUANTITY
D38999/24WH53HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WH53HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24WH53HA-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WH53HA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24WH53HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WH53HA-LC Details Description
Related parts for D38999/24WH53HA-LC
Crystal 4.9152MHz 30ppm 20pF 150 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch datasheet.pdf
SWITCH SNAP SPST-NO 16A QC TERM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP MICA 36PF 2% 500V 1210 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-20 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 POLYSTYRENE 5MM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf